Inne wnętrza domowe

6 kwietnia 2016

Wejście do mieszkania albo domu będzie na pewno budować pierwsze wrażenie u naszych gości. Jeśli będzie można odczuwać gościnność oraz bezpieczeństwo to na pewno będzie to przyjemna atmosfera.

lampy do przedpokoju

Takie odczucie można budować przez odpowiednie oświetlenie. Oświetlenie wejściowe często używane jest przez całą noc i dlatego w takim przypadku szczególnie trzeba dbać o poszukiwanie tanich źródeł światła. Świetnie sprawdzać się będą świetlówki kompaktowe albo też specjalne diody LED. Mimo, że użytkowane będą przez całą noc to zużycie energii będzie niewielkie i bez wymiany mogą służyć tysiące godzin.

Przedpokój. Oświetlenie przedpokoju również musi być dobrze wykonane i powinno zachęcać do wejścia. Główną rolę pełni tutaj oświetlenie ogólne, które będzie wyznaczać drogi oraz może budować poczucie wygody. Korytarze wejściowe najczęściej będą dekorowane przy pomocy obrazów czy niewielkich mebli. Można oczywiście również te elementy jakoś doświetlać przy użyciu dobrych opraw oświetlenia dekoracyjnego oraz przy użyciu szyn zasilających oraz dodatkowo opraw do oświetlania obrazów.

lampy w pralni

Schody. Jeśli nasze schody nie mają dobrego oświetlenia to może być to niebezpieczne dla nas i dlatego o ten element będzie trzeba zadbać. Na całej długości schody powinny być dobrze oświetlone. Będzie to również takie światło, które dość długo będzie pracować i dlatego właśnie należy użyć taśm energooszczędnych LED, które kleić się będzie pod stopniami albo oprawami oraz na ścianach wzdłuż schodów.

Pralnie i suszarnie. Pomieszczenie, które przeznaczone jest do prania i suszenia bielizny także będzie wymagać dobrego światła. Chodzi między innymi to, by światło było w stanie skutecznie oddawać barwy. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu można oceniać wygodnie plamy oraz to jakie środki będzie trzeba użyć i w jakiej ilości. Duża oprawa na środku będzie tutaj najlepszą opcją i powinna być wystarczająca a ilość światła będzie odpowiednia do tego, by korzystać komfortowo z takiego pomieszczenia i bez problemu wykonywać poszczególne zadania.

Autor

Mateusz Woźniak

Dekorator oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego domu.

To może Cię zainteresować